Členové skupiny Babylon

TOPlist

Jana Agnes Rubešová

Poslechněte si   Fotografie

Přezdívka: Asi nemá

Stav: Bývalý člen skupiny

Využití: Zpěv  Perkuse  Soprán 

Datum narození: 25.09.78

Životopis:

Lehce nespisovný životopis

Narodila jsem se ve znamení Vah v roce, kdy byl otevřen první úsek trasy A pražského metra. Když mi bylo cca 3 měsíce, pokusila jsem se o sebevraždu pádem z pračky. Moji vyděšení rodiče mě odnesli k doktorovi s hrůzou, že umírám nebo budu retardovaná nebo mám otřes mozku a doktor jim tehdy vysvětlil, že nemám otřes mozku, protože ještě žádnej mozek nemám. Má rodina věří, že tato skutečnost stále odpovídá realitě.

Když mi bylo 9, přestěhovali jsme se z hornického města Ostravy do Prahy. Nastoupila jsem na ZŠ československo-bulharského přátelství. Nikdy jsem tam žádné Bulhary nepotkala a nikdy jsme se s žádnýma nekamarádili.

Za celý svůj dlouhý život jsem se zúčastnila jedné spartakiády. Měla jsem žlutou sukýnku a měla jsem držet velkou kostku (taky žlutou), která představovala zadek dlouhého draka. V průběhu akce mi ale zbytek draka utekl a já jsem zůstala stát sama se svou velkou žlutou kostkou uprostřed davu červenomodrobíle oblečených puberťáků, kteří měli představovat naši vlajku. A tak se cítím dodneška. Jako zcela nepatřičný element.

Základku jsem úspěšně přežila jako outsider, který to kryje tvořivostí. Gympl jsem úspěšně přežila hlavně díky tomu, že jsem tam často nebyla. Naše gymnázium mělo pověst drogového doupěte, což je dost zvláštní, protože já jsem si až do 18ti myslela, že LSD je Liga Sociálních Demokratů nebo Laškovné Sdružení Domácích nebo něco takového.

Po vcelku normálním průběhu maturity jsem se rozhodla vystudovat Pedagogickou fakultu UK, protože jsem si myslela, že učitelé mají 2 měsíce prázdnin, což přece musí být super. Po 8 letech studia jsem zjistila, že mi to za ty 2 měsíce prázdnin nestojí. Zůstala jsem v kolonce „středoškolák“ a teď přemýšlím co by mě bavilo studovat natolik, abych u toho vydržela až do konce.

Tohle mi dala vysoká škola

znalost, že všecko jde nějak ošulit, když znáš správný lidi, nezapomenutelné snídaně a svačiny a obědy a večeře ve školním bufetu, pochopení pro nepříjemné knihovnice, několik let nicnedělání zdarma, několik zajímavých kamarádů, deset odborných historických publikací, jedno milostné dobrodružství a jednoho manžela.

V současné době pracuju

Na plný úvazek - 5 dní v týdnu. Není to vůbec jednoduché. Pokud člověk nenajde práci kterou by dělal i kdyby za to nedostával žádný peníze, nikdy mu neuvěřím, že mu nepřijde otravný vstávat ráno a jet do práce místo toho, aby si přispal, dal si horkou vanu, v deset nebo jedenáct šel na snídani, dal si v pekárně vanilkový koláč a kakao, pak se šel podívat jak se ve městě hemží méně šťastní pracující, zatímco on si může sedět v parku, šoupat nohama v listí nebo si číst na lavičce nebo se opalovat nebo si kreslit pastelkama do skicáku nebo hrát sám se sebou piškvorky nebo šlapat na takový ty bílý kuličky, co když je hodíte na chodník vydávají ten srandovní zvuk nebo cokoliv jinýho. Znám zkrátka tisíc lepších činností než pracovat. A dneska pracovat, znamená většinou sedět za monitorem a komunikovat. Obojí dělám. A obojí mi přijde daleko horší než všechny výše zmíněné činnosti.

Co se týče mých volnočasových aktivit, pro tuto příležitost by bylo asi vhodné se zmínit, že jsem členem naší skupiny. Je to tak. V popisu svého členství mám zpěv. Nijak zvlášť školená v tom nejsem. V dávných dobách jsem chodila do lidušky na sólový zpěv, ale vyhodili mě protože jsem nezvládla hudební teorii.

Dostala jsem pár legračních diplomů, které mám doteď - např. první místo v akci „Jitřenka zpívá maminkám“, což je jedno z nejvyšších ocenění, co jsem kdy ve zpěvu získala..

Zpívání mě baví, mám ho v genech, protože v naší rodině se obecně hodně huláká.

Pocházíme ze Slovenska, z té západní části, co je kousek za Beskydama. Tátovi předkové, když pásli krávy hulákali na máminy předky na druhém kopci a od té doby v naší rodině hulákáme. Můj děda z máminy strany byl dobrodruh a koňský handlíř, na což jsem patřičně hrdá. Můj děda z tátovy strany je velký vtipálek a cholerik a opravdu hodně rád huláká. Babička z tátovy strany je velmi starostlivá a ráda lidi znechucuje tím, že jim vykládá své sny. A pak i jejich sny.

Babička z máminy strany porodila 12 dětí, což samo o sobě na jeden život stačí. Zůstalo mi po ní druhé jméno – Agnes. Tolik k mým kořenům a genetické výbavě.

Oblíbené činnosti:

přesouvání nábytku; čmárání (tj. to, co se obecně považuje za umělecký projev); kritika uměleckého projevu jiných lidí; čtení; hraní si; zpívání; bojovné diskuse o tématech, kterým nerozumím; koukání na staré filmy pro pamětníky; koukání na nové filmy v kině

Oblíbené věci:

všecko, co vyvolává pocit pohodlí ( teplá peřina, teplé ponožky, flanelové pyžamo, kakao, čokoláda všech druhů a barev, lentilky, houpací křeslo, pes), všecko, co je dobré (pravý francouzský sýr, pravé italské těstoviny, pravé indické koření, pravé orientální čaje, pravé belgické pralinky, zcela pravé české knedlíky..)

Neoblíbené činnosti

tlachání o ničem; potkávání nepříjemných lidí; vaření za přítomnosti někoho z mé rodiny; hádky, které nemůžu vyhrát; zkoušky a soutěže všeho druhu; mluvit nebo cokoli předvádět před více než 5ti lidmi; práce s PC; nakupování v supermarketu

Neoblíbené věci

cokoli s nápisem „dia“; některé tzv.“ženské“ časopisy ; kýče; sektorový nábytek; přeplněné popelníky; „kousavé“ svetry; domácí zvířata typu „naháč“ nebo „lvíček“; učebnice fyziky a matematiky; knihy, které vypadají příliš nově

Oblíbení autoři

Tolkien, Dostojevskij, Rowlingová, Marquez, Nix, Sapkovskij, Čechov, Wilde, Lukjaněnko, Lindgrenová, Dumas, Eastlake, Wodehouse Oblíbení básníci: Cvetajevová, Garcia Lorca, Pablo Neruda, Jiří Orten, W.Blake, Puškin, B. Andersen, W.B.Yeats

Oblíbení interpreti

L.Armstrong, The Corrs, Sinead O´Connor, Cat Stevens, Roxette, Loreena McKennit, Leonard Cohen, Joan Baez, Norah Jones, Simon a Garfunkel, Vaya con Dios, Suzanne Vega

Naši oblíbení interpreti

Benedikta, Dick´o´brass, Docuku, Tomáš Kočko, Hradišťan, Nohavica, Jan Burian, Hana Hegerová, Pavel Klinger (to napsat musím, protože dělá tyhle stránky.:-.)

Komentář:

Vy(u)žití: Zpěv, perkuse V kapele od: 2001

Poslechněte si:

Fotografie:

 • Jana I

  Jana I

 • Jana

  Jana

 • Jana a rumba-něco

  Jana a rumba-něco

 • Jana II

  Jana II

 • Jana

  Jana

 • Jana II

  Jana II

 • Jana, Jana, Jana

  Jana, Jana, Jana

 • Jana s ružkou

  Jana s ružkou

 • Jana

  Jana